Hakkımızda

Firmamız 1985 yılında değerli büyüğümüz babamız Sn. İsmail DURAN tarafından ANKARA/Altındağ Hasköy bölgesinde DURAN TİCARET adıyla kurulmuş, inşaat malzemeleri satışına başlamış ve 1996 yılına kadar devam ettirmiştir. 1996 yılında Ostim bölgesinde alt yapı elemanları imalatına başlamış ve üretim adına ilk adımı atmıştır.

  • 2000 yılından sonra Sn.İsmail DURAN yönetimi oğullarına bırakmıştır.

Firmamız 2000 yılında kendine yakın olan Parke taşı imalatına 100/m2 günlük kapasite  başlamıştır. Gelen talebe yetişmek için 2004 yılında kapasitesini günlük 700/m2 ye çıkaracak yatırımı yapmış ve kaliteli bir şekilde hizmetine devam ettirmiştir. Ancak yoğun müşteri memnuniyeti ve ürünlerine olan ilgiden dolayı 2006 yılında yeni bir yatırım yaparak günlük kapasitesini 1600/m2 çıkarmıştır. 2008 yılında büyümenin getirdiği ivmeyle Ostim bölgesindeki arazisini Merkez Satış Ofisi’ne dönüştürerek. Fabrikasını Çubuk yolunda aldığı 20.000 m² kapalı alan, 40.000 m² açık alan olmak üzere 60.000 m² alana taşımıştır. Firmaya ve kaliteye olan ilgi her geçen gün artmış ve firma yatırımlarına devam ederek 2014 yılında mevcut kapasitesini 8000 m2 taşıyan büyük bir yatırım yapmış hem ürün kalitesini artırmış hem müşterisine anlık karşılık verebilecek bir konuma gelmiştir. Büyümenin getirdiği öz güven ile firma kendi işine kardeş olan karo imalatı işine de  2015 yılında  3500 m2 günlük  kapasite ile başlamıştır.

Firma bu işin hizmet ayağı olan lojistik kısmını her zaman elinde tutmuş hiçbir zaman yatırım yapmaktan kaçınmamış özel araçları ve ekipmanları ile Ürünlerin sevkıyatını kendi bünyesinde istihdam ettiği ekibi ve kendi lojistik ağıyla daha hızlı, ekonomik, firesiz ve güvenilir gerçekleştirmektedir.

Günlük 100 m² ile başladığı üretim kapasitesi 2018 itibariyle 8000 m² parke 3500 m2 karo imalatına  ulaşmıştır.

DURANOĞULLARI, dürüst, güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışını kendine ilke edinmiş kuruluşundan günümüze kadar sürekli gelişme göstererek kendi faaliyet sektörüyle yurt içinde saygın bir firma olmayı başarmıştır. YENİLİĞİ merkeze alarak katma değerli ürünler geliştirme hedefiyle; kalite anlayışının, büyümenin en önemli unsuru olduğunun bilinciyle faaliyetlerine devam etmektedir.

insan odaklı

global piyasayı
takip 

mutlu çalışanlar

müşteri istekleri
değerli

hizmet öncesi
destek 

hizmet sonrası
destekte zirve

hep yükselen
bir ivme

projeleri kusursuz
hayata geçirme

yüksek üretim
kapasitesi

çevre dostu
üretim

baştan sona
kalite

hızlı sevkiyat